نتایج جستجو برای عبارت :

ندانسته ها

کبوتر هنوز باور نکرده کبوتر است،‌ پروازش کوتاه است، خوراکش دان است و اسیر دام و نام و غرور و افتخار است. کبوتر هنوز نمی‌داند صلحش جنگ است و جنگش بازی کودکان است. کبوتر خود را انسان نام نهاده و هنوز ندانسته انسان هیچ نیست جز غشایی ضخیم و خرقه‌ای تاریک بر روح.
کبوتر هنوز باور نکرده روح است و هنوز ندانسته عقاب است، عقابی در غشای کبوتر، و چون باور کند این غشا فرو می‌سوزد و خاکستر می‌شود و عقاب از میانه‌اش پر می‌کشد. عقاب هستی حقیقی اوست و چون ا
الف) بنده با حجاب اجباری مخالف هستم و حتی نسبت به خود مسئله حجاب هم مواضع گوناگونی دارم. اما متاسفانه میبینم خانم مسیح علینژاد حتی روی دختران مدرسه ای هم موثر بوده  و باید گفت واقعا جای تاسف داره اینکه انسانی ندانسته رفتاری بکند و حالا تحت تاثیر جریانی و از روی عدم آگاهی عکس آن عمل را انجام دهد.از حجاب ندانسته به کشف حجاب ندانسته ! آن مسئله ای که مهم تر از آزادی باشد ؛ مسیر رسیدن به آن آزادیِ مد نظر هست.آزادی که از روی عدم شناخت و ناآگاهی و بزدل
یه جوری دهانم رو دوختی که همه حرفها توی دلم موندن موندن موندن روی هم، نمی دونم کی قراره این بغض بترکه، ترکیدنی...
زیر پای همه مبناهای فکری و دلی م رو کشیدم، ندانسته، ناخواسته
یه جایی، سر یه پیچ تند بدون تابلو راهنما، توی یه جاده ی یه طرفه ی بدون شونه...

همان لحظاتی که آدم فکر میکند یکی از بنده های خوب خداست، ندانسته دارد سقوط می کند. نمی دانم چه حکایتی ست. نمی دانم چرا‌. فقط می دانم هر بار که ظنم به خودم خوب شد، بعد از یک بازه ی زمانی تبدیل به آدم افتضاحی شدم. مثل حالا. 

منی که لفظ شراب از کتاب می شستم
زمانه کاتب دکان می فروشم کرد ...

اتاق من همیشه سرد بوده. آخر وقتی احساس سرما می‌کنم، هیچ‌وقت لباس گرم‌تری نمی‌پوشم یا بخاری را بیشتر نمی‌کنم. فقط صبر می‌کنم. صبر می‌کنم تا به سرما عادت کنم.وقتی ندانسته، جسم داغی را بلند می‌کنم و دستم شروع به سوختن می‌کند، آن را رها نمی‌کنم. صبر می‌کنم، درد را تحمل می‌کنم و منتظر می‌مانم تا تحمل پوستم بالاتر برود.در تمام عمرم، تمامی مسیرهایی که می‌توانستم (در فرصت محدود رخدادهای زندگی) پیاده طی کنم، قدم‌زنان پیموده‌ام. گاهی یک مس
سال جدید داره دانلود میشه ⬛️⬛️⬛️⬛️⬛️⬛️⬛️⬜️ 99/5%
حق الناس تنها موضوعیست که در قیامت با شفاعت هم حل نمیشود آنچه از من بر دل دارید دانسته یا ندانسته در این روزهای پایانی سال ببخشید
سال نو پیشاپیش مبارک
خدایا خودت هوامونو داشته باش
از کودکی خوب خواندن و خوب نوشتن را دوست داشته ام. کتاب های داستان، آموزشی، علمی و سرگرمی زیاد مطالعه می کردم. کتاب واقعاً یار خوب تنهایی من بود. آنچه از کتاب در می یافتم باعث رشد من می شد، گرچه آن زمان این تاثیر را نمی دانستم. امروز هم این انس ادامه دارد. البته کیفیتش فرق می کند.
زمان کودکی و نوجوانی گذشته و جوانی هم شتابان در حرکت است. اندیشه هایی در ذهن من جای گرفته اند؛ البته نه راکد، که پر جست و خیز. روز به روز هم به جمعشان افزوده می شود. امیدو
به کویر ماننده ایم
و به صحراهای داغناک
ما ،این آدمیان هبوط کرده در وادی حیرت
که چارسومان را دیوارهای سیمانی گرفته اند
تشنگانی که قدر دریا ندانسته
و پا از گلیم خویش فراتر گذاشتند
و سر از سراب در آوردند
ما این آدمیان سرگشته
این تشنگان تهیدست
...

و گفت :
یا موسی!
فقیر آنست که روزی دهنده ای چون منش نیست...
و بیمار آن که طبیبی چون من ندارد...
و غریب آن که رفیقی نیافته مانند من...
خدایا!
ما گدایان همواره در پیشگاهت سر میساییم
که از فقر عشق رنج می بریم
و ا
در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی: برخی اظهارنظر کرده اند که این تهدیدهاست؛ بنده مطلقا این را قبول ندارم. من معتقدم سال98 بتوفیق الهی سال فرصتهاست؛ سال امکانات و سال گشایش است/ آن کسانی که اظهارنظر دیگری میکنند و تهدید را به رخ میکشند، دانسته یا ندانسته تحت تأثیر رجزخوانیهای دشمنان ملت هستند. این رجزخوانیها باید همانطور که هست دانسته بشود ر امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ماست. این را همیشه میگفتیم، اما بعضی باور نمیکر
یک آرایش چشم جذاب و اصولی می‌تواند چهره شما را به طور محسوسی جذاب‌تر نشان دهد. علاوه بر این، با استفاده مناسب از ابزارهایی مانند خط چشم و ریمل، نه تنها چشمان شما درشت و زیباتر به نظر می‌رسند، بلکه میکاپ کلی صورت شما نیز تا حد زیادی بهتر جلوه خواهد نمود.
اما از سوی دیگر، اگر در آرایش چشم خود اشتباهاتی را مرتکب شوید احتمالا نه تنها نتایج خوشایندی نصیب‌تان نمی‌شود بلکه حتی ممکن است پیرتر به نظر برسید. در این مقاله قصد داریم شش مورد از اشتباها
گاهی اینطور می شود. حتی بعد از رابطه های بلند مدت. حتی بعد از اینکه دوستانت مثل خانواده شده اند. مثل خواهرانت. حتی بعد از اینکه آنها و زندگی شان جزئی از دغدغه های ثابت زندگی ات هم شدند، باز گاهی کاری از دستت برنمی آید. گاهی فقط می توانی نظاره گر شرایط بدشان باشی، ناراحنی شان گوشه ذهنت باشد، تمام وجودت گوش شود برای غصه هایشان یا اصلا نشنیده و ندانسته، غمخوار باشی. اما کار دیگری از دستت ساخته نیست. قدمی برای بهتر شدن شرایطشان نمی توانی برداری. ال
میداند فعلی بد و آسیب رسان است،
اما آن را انجام میدهد و به کرات هم.
هر آدمی، دانسته و ندانسته،
به نوعی
در لجاجت و تعارض با خود بسر میبرد،
و هیچ دیگری ویرانگرتر از خود آدمی
نسبت به خودش نیست.
#محمود_دولت_آبادی
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
عبدالهادی مسعودی می‌نویسد:
«روایت بشارت دادن به خروج از ماه صفر در مجموعه‌های روایی شیعه نقل نشده است و تنها در دو سه کتاب معاصر آمده است. هیچ کدام از این کتاب‌ها سندی برای آن ذکر نکرده و منبع حدیثی کهن یا معتبری برای آن نیاورده‌اند. در میان اهل سنت نیز محدثان مشهور به ساختگی بودن این خبر تصریح کرده‌اند. حدیث مشابه این خبر با متن ”مَنْ بَشَّرَنِی‏ بِخُروجِ آذارَ فَلَهُ الْجَنَّةُ“ نیز نقل شده که اهل تسنن آن را هم ساختگی دانسته‌اند، اما
نمیدونم حسم بهت چیه نمیدونم الان در چه حالی هستی فقط میخوام که فراموش بشیم همدیگه رو یادمون بره بیخیال هم بشیم و همیشه از هم دور باشیم 
غصه م گرفته ولی کتمانش میکنم و بی محلش میکنم که زخمام سر باز نکنن 
یه جا یه کلیپ دیدم که گفت اسم سه نفر که دوسشون داریو بگو بی اختیار اولی تو بودی در حالی که میدونم دیگه علاقه ای نیست. بی وققه دارم سعی میکنم تو ذهنم بی محلت کنم و بی خیالت شم و کم کم فراموشم شی. صداتو یادم رفته تمام رختم یادم رفته. نیم رختو یادمه و
رفیق گفت پست اخرش عوض شده.همین چند لحظه پیش باز رفتم سراغش.بدموقع هم رفتم.آخرش را بعد آن که من خوانده بودم اضافه کرده.اصلا انگار برای من اضافه کرده.رفیق است دیگر.خواسته یا ناخواسته.دانسته یا ندانسته.
رفیق راست میگوید.مثلا تو،شما،شمای غیر قابل وصفِ با هر وصف،همیشه معلم میمانی‌.چه خوب که همیشه معلم میمانی.اصلا چون معلم میمانی من حالا،همین حالا،میبارم.اصلا چون معلم میمانی باز پست رفیق را خواندم.اصلا چون معلم میمانی دوستت دارم.
تو تا ابدمعلم م

نویسنده و محقق : اشکان ارشادی از کرمانشاه
ماجرای جن و پری 
ابتدا و انتهای مقاله لب مطلب را داراست. 
در ابتدای کتاب شرفنامه مثلی عربی از زبان اعراب ذکر شده که ایشان کردها را از جنس انس ندانسته و آنان را متضاد پری معرفی کرده‌اند. این مثل را هنوز که هنوزه حفظ هستم ولی براستی چرا ؟
« الاکراد طایفه ......» 
ادامه مطلب
تاریخچه فال حافظ

ظاهراً فال گرفتن از دیوان حافظ، از مدت کوتاهی پس از درگذشت او رایج شده است (بنا بر قولی، شروع تفأل به دیوان حافظ، به ماجرای امتناع عده‌ای از نماز گزاردن بر جنازه او باز می‌گردد

از حدود هفتاد سال پس از درگذشت حافظ، گزارش‌هایی از فال زدن به دیوان او در متون رسمی تاریخی آمده است.
از دوره صفویه به بعد، درباره تفأل به دیوان حافظ، حکایت‌های بسیار و بعضآ شگفت‌آوری پیوسته نقل می‌شده است که برخی از آن‌ها سخت مشهورند.

حسین کف
او هر روز مقدار زیادی از صدفهای شکسته و بدبو را از کنار دریا جمع آوری می کرد و مدام به صدفها لعنت می فرستاد چون کارش را خیلی زیاد می کردند. او باید هر روز آن ها را روی هم انباشته می کرد و همیشه این کار را با بداخلاقی انجام می داد.روزی، یکی از دوستانش به او پیشنهاد کرد که خودش را از شر این کوه بزرگی که با صدفهای بدبو درست کرده بود، خلاص کند.او با قدرشناسی و اشتیاق فراوان این پیشنهاد را پذیرفت.یک سال یعد، آن دو مرد یکدیگر را دیدند.آن دوست قدیمی از ا
بسیار اهمیت دارد که شما در چه جایگاهی از فقر قرار دارید اینکه می گویم شما چون مبنا را بر این اصل گذاشته ایم که دارایی های ما نقشی در فرهنگ فقر و تفکر کردن در مورد ندانسته ها و نداشته های ما نداشته باشند.
آیا شما در فقر مطلق هستید که اگر اینگونه است نیازمندی شما را مجذوب قدرتی داشته است پس برای یک چنین قدرتی دست نیاز می گیرید پس فقر مطلق نیازمندیست.
اما آنچه در فرهنگ فقر شایان ذکر است گذر از فقر مطلق و استفاده از چهره های ظاهری و باطنی فقر برای د
اندر ماجرای ویروس کرونا ؛ جونم براتون بگه که خوشمون بیاد یا نیاد این ویروس مهمان ناخوانده ی همیشگی خواهد بود .شاید سال 2021 واکسن تولید و توزیع بشه و بره توی لیست واکسیناسیون منتهی برای همه .پس چیزی که فعلا باید خوب یاد بگیریم کنار اومدن با این هیولاست . تا بعدها که واکسن بیاد !داروی قطعی که فعلا نداره . قرص هایی هم که میگن در روند درمانی موثره  در دسترس همه نیست و ظاهرا فعلا یک دوز کاملش یک نیم سکه خرج داره . هزینه بیمارستان هم تا امروز دریافت شد
خاتونم. . . . گناه از دل سادهِ عاشق تو نیست، علت این بی اعتمادی ها. . . مقصر کسی ست که اولین بار تخمِ هرزه گیاه تن خواهی رادر جاده رسیدن به خانه عشق کاشت واین و آن رهگذر بیدل برای فرار ازتنهایی دانست و ندانسته باشبنم های دروغ و نقاب باور پذیری صداقت را سخت کرده اند مقصر ذهن های لچن زده آدم است که از دیر باز گناه سیب را به گردن حوا نهاد
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی ، از کرمانشاه 
این مطلب جالب را تا پایان بخوانید و چند پیشنهاد و راه کار هم برای رشد و ضخامت مو خدمت شما عزیزان ارائه خواهم داد.
در گذشته هیچ طبیبی همانند امروزه ، کوسه بودن یعنی عدم رشد و رویش مو در صورت را بیماری ندانسته ولی ریش و سبیل همیشه از ادوار گذشته تا به امروز مهم است و گاه متناسب با شغل و گاه متناسب با شمایل و گاه..... باید به داشتن و گذاشتن ریش و سبیل اهمیت داد. مثلا در دوره شاه عباس تراشیدن ریش و گذاشتن سبی
احمقانه‌ست که روزانه چنددقیقه‌ای به دست‌خطِ کسی و سادگی جمله‌ای که از فردِ بی‌احساسی تراوش شده، خیره شوی. احمقانه‌ست و من احمق‌ترینم. گویا چیزی در این دست‌خط نهفته باشد، یک صداقت، جمله‌ای در نهایتِ سادگی که با دست‌هایی نوشته شده که به دکمه‌های کیبرد آشناترند تا به قلمی که بخواهد چیزی برای محبوبش بنویسد. 
تو حقیقتا که احمقی فاطمه.

پ.ن: که من چقدر حتی در لحظاتی که از تو بیزار بوده‌ام، دوستت داشته‌ام و این قلب درحالِ انفجارِ مرا ف
شنیدم میرسد دنیا به پایان
جهان بازیست از بهر خدایان
ز شادی گاه ما را مینوازند
گهی با درد ما را میگدازند
زمانی این ،زمانی آن بَرَد جام(برنده میشوند)
ندانسته گرفتاریم در دام
به باران رحمت آرد. چون شود بیش_
شود سیلی خروشان بر تن ریش
شود کیفور و لرزاند جهان را
به صدها تیر آراید کمان را
گهی از پیش و گه از پس براند
به دنبال خودش ما را کشاند
خدایا بس کن این ترفندها را
خرابش کن تو یکسر این جهان را
شده خونابه از سر تا به پامان
فرستی درد. اما نیست درمان
دلم آشنایی داشت و به دنبال یکی شدن ، خودمو وقف دلم کردم و بی وقفه به فکر دل شدم  گاهی سرگردان ، مدتی براه و چند وقتی هم حیران تا لحظاتی را خوش باشد و چشم و زبان من به نیابت از دلم دوست داشتن را با تمام وجود نشان دهند در این بین از این و آن حرفها شنیدم و برخوردها دیدم ،و این حکمی بود که در مورد من بدون تفهیم اتهام اجرا میشد بی هیچ پُرسشی ؟!میشد قلبی را که در آتشی از قفس قرار داشت دید رنجور از درد و رنج عشق ، شکسته از زخم زبان هایی که ندانسته و نفهم
دلم آشنایی داشت و به دنبال یکی شدن ، خودمو وقف دلم کردم و بی وقفه به فکر دل شدم  گاهی سرگردان ، مدتی براه و چند وقتی هم حیران تا لحظاتی را خوش باشد و چشم و زبان من به نیابت از دلم دوست داشتن را با تمام وجود نشان دهند در این بین از این و آن حرفها شنیدم و برخوردها دیدم ،و این حکمی بود که در مورد من بدون تفهیم اتهام اجرا میشد بی هیچ پُرسشی ؟!میشد قلبی را که در آتشی از قفس قرار داشت دید رنجور از درد و رنج عشق ، شکسته از زخم زبان هایی که ندانسته و نفهم
 عبدالرحمان بن آبی عبدالله گوید بامام صادق ع  عرصکردم منکر امر امامت از خاندان بنی هاشم و دیگران برابرند فرمود مگو  منکر بگو جاحد از خاندان بنی هاشم و دیگران ابوالحسن علی بن اسماعیل میثمی گویدمن باره فکر کردم و قول خدای عزوجل درباره برادران یوسف بیادم افتاد و قعر فهم وهم  له منکرون 58 سوره 12 یوسف آنها را شناخت واگنها یوسف را منکر بودند و نشناختند  شرح فرق منکر واحد اینستکه منکر در برابر  عارف و عالم بکار میرود یعنی کسیکه چیزیرا نشناخته ندا

سیزده است، چهارده نیست . با همه ی سیزده های دیگر فرق می کند. آسمان هم مردد است . نمی داند ابری باشد یا آفتابی . ببارد یا نبارد . فکر می کنم این هوا ناجوانمردتر از آن ویروس کووید نوزده است. این یکی آمده دلبری کند اما ندانسته دق مرگ می کند وآن یکی بی تعارف می کشد . من پشت پنجره ای در شهری هراس خورده ایستاده ام . کسی قدم در شهر نمی زند . فقط گنجشک ها پشت پنجره بهار را مزه مزه می کنند.
+
کتاب مردی به نام اوهفردریک بکمنمترجم: فاطمه عزتی سوران

این کتاب که در سال ۲۰۱۲ انتشار یافت، اولین رمان بکمن است.در زمان انتشار مورد استقبال قرار گرفت و هنوز همدر زمره پُرفروش ترین کتاب های جهان به حساب می آید.رمان مردی به نام اوه تاکنون به ۳۰ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است."هانس هولم" بر اساس رمان مردی به نام اوه فیلمی ساختکه در سال ۲۰۱۶ در آمریکا به اکران سینما درآمد. رمان مردی به نام اوه چهار فصل داردو هر فصل با یک عنوان آغاز می شود. داستا
خسته شده ام مامان جان. خسته نه از داشتن تو و نه حتی از شب بیداری ها و عصبی شدن های آقای پدر بیچاره ات. مامان جان! من فقط کمی خسته شده ام. همین. بی هیچ کم و کاست. البته نه این که برخی از رفتار اطرافیان اذیتم نکند نه، بعضی چیزها را می بینم اذیت می شوم ولی نه آن قدری که بخواهم آن ها را اینجا بنویسم. خستگی من مامان جان، فقط و فقط جسمی است. فکر کردن به پایان نامه خستگی ام را بیشتر هم می کند. می دانی چیست؟ در تمام زندگی سعی کردم خرج بر گردن آقای پدرم نگذارم
... و خدایی که در این نزدیکی است.
خدایا حکمت قدمهایی را که برایم بر می داری بر من آشکار کن
تا درهایی را که به سویم می گشایی ندانسته نبندم
و درهایی که می بندی به اصرار نگشایم.
عرض سلام به همه ی دانش آموزانی که اومدین و وبلاگمون سر زدین.
اول از همه جا داره از همه ی شما تشکر کنم جهت انتخاب بنده به عنوان رئیس شورای مدرسمون.
امیدوارم با همکاریتون با اعضای شورا موجب پیشرفت مدرسمون باشید.
هدف از ایجاد این وبلاگ این بود که شما دانش آموزا مشکلات و انتقاد و
اطلاعات زیادی را می‌توان از ضمیر ناخوآگاه انسان کسب کرد. این اطلاعات حقایقی جالب و باورنکردنی را راجع به شخصیت هر فرد آشکار می‌کند. روانشناسان طی تحقیقی پی برده‌اند که ضمیر ناخودآگاه انسان مرجع تمام خاطرات، ترس‌ها، آرزو‌ها و اطلاعاتی است که انسان از کودکی تا بزرگسالی کسب کرده است. در واقع هرچیزی که ما دانسته یا ندانسته در پیرامون خود حس می‌کنیم به نوعی در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت می‌شود. آزمون‌های متعددی برای پی بردن به شخصیت افراد با تو
باید عشق به جا آورده شود. اگر جان بخواهد، بخواهد. تن چه می‌خواهد؟ عشق را تن چه کار؟ تن را نگاه دار چنان، تا عشق به جا آری. 
جهان از کف دست چون دود بر می‌خیزد. ناآشنایی را خوش است. ناشناسی را شناختن خوش است. ندانسته را دانستن خوب است. خوب است؟ نه؛ درست است، مهرآمیز است و حقیقی. تنها ناآشنا حقیقت است. 
من شناس نمی‌شناسم. خاص نمی‌شناسم و عام نمی‌دانم. تنها آن به‌خود‌تپیده می‌دانم که از خویش فرو ریخته است. 
در خرابات می‌گذرم، از میان این دنیای خ
یعقوب بن جعفر بن ابراهیم گوید  خدمت موس بن جعفر ع بودم که مردی نصرانی نزد انحضرت امد ما در عریض وادی مدینه  بودیم نصرانی عرضکردم من از شهری دور و سفری  پر مشقت نزد شما امده ایم و 30 سالت ه از پروردگارم در خواست میکنم که مرا ببهترین دینها وبسوی. بهترین  وداناترین  بندگان خود هدایت کند تا انکه  شخصی در خواب من امد و مردی را که در علیا دمشق  است بمن معرفی کرد من نزدش رفتم و بااو سخن گفتم او گفت من از تمام همکبشان خود داناترم ولی از من داناترهم هست
باسمه تعالی
قابل توجه طلاب محترم مدرسه علمیه امام مجتبی علیه السلام
لطفا فرم پیوستی «فرم مرحله ای تحقیق کلاسی» را دریافت و پس از چاپ، بر اساس مطالب ارائه شده در کارگاه پژوهش، تکمیل نمایید.
1- ابتدا سه موضوع و مسئله پیشنهادی را بر اساس اولویت ذکر کنید
2- سپس به تبیین اولین و اولویت دارترین مسئله اقدام نمایید (دانسته ها، ندانسته ها و مسئله و مشکلی که درصدد پاسخ به آن در تحقیق مزبور هستید)
3- سؤال اصلی تحقیق(برآمده از موضوع و مسئله)
4- سه سؤال فرعی ذ
بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی محمد و آله الطاهریناجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که میتواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری میکنند.نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلاء میبخشد.بخش مهمی از گرفتا
کمبود ویتامین ها و مواد معدنی براحتی میتونه موجب تغییر خلق و خو در حد بیماری شده و روی رفتار و طرز نگرش ها و عملکردهامون تاثیر بگذاره .
چکاپ سالانه به انتخاب پزشک خانواده و با توجه به سن و سال و سبک زندگی و منطقه ی جغرافیایی انجام میگیره .
از موارد مهمی که میشناسم براتون مینویسم .
کمبود ویتامین D3 در اغلب ایرانی ها منجر به چاقی ؛ افسرگی ؛ مشکل کلسیم سازی و غیره میشه . بدون هیچ مشکلی برید داروخانه یک ورق D3 50000 بخرید و هر ماه یکی بخورید .به خانواده ه
 خداب عروجل راههای هدابت را به بندگانس خبر داوه ودر ان راههاب. ایشان  چراغ بر افراشته ودستور داده که چگونه راه پیمانیندوفرموده همانامن امرزنده کسی باشم که توبه کند وایمان اورد و عمل صالح نماید و انگاه هدایت پذبرد83سوره 3 و فرموده و خدا فقط از پرهیز گاران.   می پذیرد پس هرکه خدای عزوجل را نسبت بانچه امرزش فرموده. پرهیزکار باشد همان خدای عزوجل را با ایمان بانچه محمد صلی الله علیه واله اورده ملاقات کند هیهات  هیهات که مردمی از دست رفتندو مردند
من هم
از دیدن تعارض بین باورها و عمل‌ها متعجب می‌شوم؛ من هم وقتی می‌بینم کسی نمازش را
اول وقت و شمرده‌شمرده می‌خواند، اما حواسش به حساب و کتاب مالی‌اش نیست تعجب می‌کنم.
من هم وقتی کسی چادر سرش می‌کند، حتی از او بابت آن‌که موهایم ناخواسته از روسری
می‌زند بیرون تذکر می‌شنوم و بعد می‌بینم که تخریب دیگران و نان‌بری از عادات
اوست، مبهوت می‌مانم. من هم از دیدن زنی که سال‌های سال طلبه بوده اما در رکوع و
سجودش اشکال است و با مردها آن‌طور که
در بغداد هر روز بسیار خبرها می رسید از دزدی، قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود.
روزی خواجه نصیرالدین مرا گفت: می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند؟
من بدو گفتم:
بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم.
خواجه نصیرالدین فرمود:در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند، آن فرمان"اما" و"اگر" دارد.
نام کتاب: #خون‌مردگی | نویسنده: #الهام_فلاح | #نشر_چشمه | ۲۲۴ صفحه.الهام‌فلاح در این کتاب به زیبایی از لهجه و توصیف استفاده کرده است، او حتی در انتخاب اسامی با ظرافت خیلی خاصی پیش رفته و این یعنی با یک کتاب همه چی تمام روبرو هستیم که اصلا خسته کننده نیست.."انتظار" اصلی ترین حرف این کتاب است، و شاید بشود گفت تمام حرف کتاب و تنها حرف کتاب. رمان سه مقطع زمانی را به زیبایی تمام ترسیم می کند: جنگِ سال ۶۷، پس از جنگ در سال ۷۰، سال ۹۰ در تهران و بغداد..مرز د
در قانون رسیدگی به تخلفات اداری، اقدماتی از قبیل نقض قوانین و مقررات مربوط، ایجاد نارضایتی در ارباب رجوع با انجام ندادن یا تاخیر در انجام امور قانونی آنها بدون دلیل، تبعیض یا اعمال غرض یا روابط غیراداری در اجرای قوانین و مقررات نسبت به اشخاص، کم‌کاری یا سهل‌انگاری در انجام وظایف محول شده، ارائه گواهی یا گزارش خلاف واقع در امور اداری و سوءاستفاده از مقام و موقعیت اداری، تخلف از قانون و مقررات محسوب شده و بعضی از آنها به استناد قانون مجازا
اینجایی که من تدریس می کنم ترک و کرد کنار هم هستند؛ شیعه و سنی
چیزی به نام قومیت اینجا بیداد میکند
چیزی که برای من کوچکترین ارزش را هم ندارد
یادم هست حتی موقع انتخابات به بچه های کلاس که از قضا و استثنائا کردی در میانشان نبود گفتم به قومیت توجه نکنید و بر اساس شایستگی رأی بدهید (الکی مثلا شایسته ها هم کاندید میشن)
که البته چهره در هم کشیدند و اعلام کردند که به همان تپل بیسواد ترک رأی خواهند داد :دی
این ترم در درسی درباره مبانی جامعه شناختی و فره
خدای عزوجل راهای  هدابت را به بندگانش خبر داده ودر ان راههابر ایشان چراغ بر افراشته  ودستور داده  که چگونه راه پیمایند و فرموده ه. و ایمان مانا من امرزینده کسی باشم که توبه کند وایمان اورد و عمل صالح نماید وانگا هدایت 83 سوره  3 وفرمود و خدا فقط از پر هیز گاران میپذید پس هرکه خدای عزوجل را نسبت بانچه امرش  فرموده پرهیز کار باشد همان خدای عزوجل را با ایمان بانچه  محمد. صلی الله  علیهو اله اورده ملاقات. کند. هیهات. هیهات که مردمی از  دست رفتند وم

زدست دیده و دل گفت فریاد

خوشا آنکه کزین دو گشت آزاد

درین دوران مگو دل، خونفشان است

زهر دردی به تنها صد نشان است

نمانده طاقتی تا باز گویم

اگر خواهم که از آغاز گویم

بدن درد است سر گشته بهانه

درخت خود زنیها زد جوانه

ندانسته به سر آتش نشاندیم

ز ره خود را به بیراهه کشاندیم

به حرف دشمن دین .دل نهادیم

خوشیها را یه زیر گِل نهادیم

شده بازیچه ی دستان دشمن

چنان فرمانبر ِ فرمانِ دشمن

چو شب کردیم روز روشن خویش

نکرده رحم بر جان و ت
انسان تا انسان است و تا تعلّقات و وابستگی‌های دنیوی خود را حفظ کرده است، دیده شدن و در مقابل کار نیک مورد تحسین و احترام دیگران واقع شدن از جمله نیازهای طبیعی اوست که اگر این احترام و این تحسین را از او سلب کنیم طبق روایات نه تنها قدر نعمت خداوند را ندانسته‌ایم بلکه ممکن است لعن و نفرین خداوند را هم برای خود خریده باشیمامام‌صادق(علیه‌السلام)«لَعَنَ اللّه  قاطِعی سُبُلَ المَعروفِ، قیلَ وَ ما قاطِعوا سُبُلِ المَعروفِ؟ قالَ: اَلرَّجُلُ یُ
 سلام
پاییز نوزده
روزهای هفته گذشته را که مرور می کنم می بینم چقــــــدر ندانسته داشتم و دارم.
شنبه
آنقدر تنوع پرچم‌های کشورهای مختلف زیاد است که آدم فکر نمی‌کند آمده در یک مراسم معنوی شرکت کند بلکه انگاری آمده جام‌جهانی، فوتبال ببیند.
ص233 –به سفارش مادرم
ادامه مطلب
جوانی در نیوزلند به مسجدی حمله کرده و نمازگزاران را به رگبار بست و آن را بصورت لایو پخش کرد.فردی که در فیسبوک با نام برنتون تارانت حساب دارد حمله خود را بصورت لایو پخش کرد. این اقدام تروریستی و نژادپرستانه ۱۶ دقیقه طول کشیده است و فیسبوک آن را قطع نکرد.گزارش‌های اولیه حاکی است به مسجد دیگری هم حمله شده مجموع ۹ نفر شهید و ۳۰ نفر مجروح شده اند.اما روزنامه دیلی میل انگلیسی نوشت ۲۷ نفر کشته و تعدادی زخمی شده اند.پلیس وارد عمل شد و ساعتی پس از این ح
خلاصه روز هفتمدر هنگام بروز اغتشاش در رابطه، فشار مالی، فقدان سلامت یا مشکلات کاری، وضعیت هایی منفی به وجود می آید که دلیل آن فقدان شکرگذاری در طی دوره ای طولانی است. اگر ما برای هر موردی در زندگیمان شاکر نباشیم، ناخودآگاه قدر آن را ندانسته ایم. بی اهمیت دانستن نعمات الهی عامل عمده منفی گرایی است.وقتی قدر نعمات الهی را ندانیم، در عوض شکرگزار نیستیم و رویداد معجزه را در زندگیمان متوقف میکنیم.وقتی قدر چیزی را ندانی، نتیجه ی آن گله و شکایت و اف
از زنده‌گی بگو. از زنده‌ماندن. از نفس‌کشیدن.
از دیدن و شنیدن. از لمس کردن، از عشق؛ آری از عشق، این دیریابِ پربها، این کیمیای
هستی. آن‌قدر با غم خو گرفته‌یی که او را جزیی از خود می‌دانی. غم کجا و ما کجا.
او که خود مظهر شادی و نشاط و روشنایی و انگیزه‌ی محض است، تنها غمی که بر ما می‌پسندد،
اندوهِ دوری از خودش است. حتا این‌جا نیز بوی شادی می‌آید. غم‌ات از هرچه شادی دل‌گشاتر
...

بگذار این‌بار و تا همیشه، از تمام غم‌ها
و هراسِ تمام نداشتن‌ها فرا

رئیس جمهور آمریکا بر تابوت دو سرباز آمریکایی که به تازگی در افغانستان کشته شدند، حاضر شد و ادای احترام به جا آورد.
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا روز پنجشنبه به پایگاه نیروی هوایی آمریکا موسوم به پایگاه داور سفر کرده و به خانواده‌های این دو سرباز آمریکایی کشته شده در  افغانستان ابزار تسلیت کردند.

امیدوارم رییس جمهور ایران هم بر سر مزار شهدای روزهای اخیر عرصه امنیت ملی که در فتنه بی تدبیری
در زمینه ی ندانستن و دانستن ما یک باغ وحش بسیار جذاب داریم که امروز میخواهم به معرفی قفس هایش بپردازم .
اولین قفسی که در ورود چشم را قلقلک می دهد کسانی هستند که نمی دانند و به ندانسته هایشان اعتراف دارند اما حال دانستن هم ندارند . این ها موجودات گوگولی مگولی هستند که حتی به قفس هایشان قفس نمی توان گفت و می توان کنارشان ایستاد و سلفی گرفت . 
قفس بعدی که انگار کمی خطرناک تر است کسانی هستند که نمی دانند و از این نادانسته ی خود هم خبر ندارند اما اصو
 مکان های پرانرژی 
طبیعت کره زمین همواره از انرژی خیلی زیادتری نسبت به محیط شهرها برخوردار است و به همین دلیل همه انسان ها دانسته یا ندانسته تمایل دارند برای استراحت و تجدید قوا به آن پناه ببرند.

در طبیعت آرام کردن ذهن و سفر به درون به راحتی و سرعت بیشتری صورت می گیرد و انرژی های حیاتی (پرانا یا چی) موجود در آن کمک می کنند تا تجربیات معنوی و درونی قویتری داشته باشیم و به اصل خود نزدیکتر شویم. هرچه طبیعت بکرتر و دست نخورده تر باشد میزان این انر
حالا دیگر موقتی بودن و گاه‌بی‌گاه‌ی تبدیل به عادت زندگی من شده. چیزی که هر روز مرا با واقعیت زنده بودن‌م مواجه میکند پ هر روز مرا میترساند.
کسی جایی نوشته بود « این فقط از دست دادن هاست که ترس از دست دادن را تحمل کردنی میکند.» وقتی هر روز به از دست دادن نظم زندگی خود فکر میکنم، شگفت زده میشوم. من‌ای که در عمرم نتوانسته بودم حتی -یک- عادت روزمره بسازم، حالا باید در بی عادت ماندن خود، رایج باشم. باید به خوابیدن در یک اتاق با دختر ترکیه ای و دختر
خلاصه روز هفتمدر هنگام بروز اغتشاش در رابطه، فشار مالی، فقدان سلامت یا مشکلات کاری، وضعیت هایی منفی به وجود می آید که دلیل آن فقدان شکرگذاری در طی دوره ای طولانی است. اگر ما برای هر موردی در زندگیمان شاکر نباشیم، ناخودآگاه قدر آن را ندانسته ایم. بی اهمیت دانستن نعمات الهی عامل عمده منفی گرایی است.وقتی قدر نعمات الهی را ندانیم، در عوض شکرگزار نیستیم و رویداد معجزه را در زندگیمان متوقف میکنیم.وقتی قدر چیزی را ندانی، نتیجه ی آن گله و شکایت و اف
  درباره‌ی مسائل مربوط به سال جاری، انسان میبیند که بعضی از گویندگان یا نویسندگان یا صاحب‌نظران یا اظهار‌نظر‌کنندگان درباره‌ی سال ۹۸ اظهار نظر کرده‌اند که این سال، سال تهدیدها است. بنده مطلقاً این را قبول ندارم؛ من معتقدم سال ۱۳۹۸ به توفیق الهی سال فرصتها است؛ سال امکانات و سال گشایش. البتّه آن کسانی که اظهار نظر دیگری میکنند و دائم تهدید به رخ این و آن میکشند، دانسته یا ندانسته تحت تأثیر رجزخوانی‌های ‌دشمنان این ملّتند. دشمنان این م

باسلاماکنون در سراسر کشور جهت حفظ رسوم قدیم برنامه ریزی میشود تا مردم هر دیار اصالت خود را حفظ نمایند که در این راستا روستای ما زیر صفر است نه اینکه حفظ رسوم نکرده ایم بلکه با پافشاری ندانسته برحذف انها بر امدیم وفکر نکردیم کسانی که این رسوم را پا نهادند چه ایده ونظری داشته وچه زحماتی در راه جا انداختن انها کشیداند .یکی از این رسوم حنا بندان بوده ، چند روز قبل از عروسی کسانی بودند که با پوست حیوانات دف ودهل درست کرده وشب حنا بندان بعد از حنا
بسم الله

حلّ یک شبهه
شبهه: در روایت سماعه از امام صادق علیه السلام
آمده بود که حضرت ایشان را منع فرمودند از فحاشی به کسی که در حق ما ظلمی کرده و
از آنجایی که ظلم معنایی عام دارد و شامل خود ناسزاگویی هم میشود، اینگونه برداشت
میشود که اگر کسی به ما فحاشی کرد ما حق نداریم به او فحاشی کنیم یا طبق آنچه که
در روایت امام کاظم علیه السلام آمده بود در مورد دو نفری که همدیگر را سبّ می کردند
حضرت فرمودند گناه کسی که اول شروع به فحاشی کرده بیشتر از گناه نفر
بسم الله

حلّ یک شبهه
شبهه: در روایت سماعه از امام صادق علیه السلام
آمده بود که حضرت ایشان را منع فرمودند از فحاشی به کسی که در حق ما ظلمی کرده و
از آنجایی که ظلم معنایی عام دارد و شامل خود ناسزاگویی هم میشود، اینگونه برداشت
میشود که اگر کسی به ما فحاشی کرد ما حق نداریم به او فحاشی کنیم یا طبق آنچه که
در روایت امام کاظم علیه السلام آمده بود در مورد دو نفری که همدیگر را سبّ می کردند
حضرت فرمودند گناه کسی که اول شروع به فحاشی کرده بیشتر از گناه نفر
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اجباری مدارس ، معلمان سعی کردن با آموزش از طریق فضای مجازی تا حدودی جلوی زیان حاصل از تعطیلی مدارس رو بگیرن ،  (که البته کاش معلمان این کار رو نمیکردن)چون همین امر باعث شد که مسئولین وزارت جو زده بشن و با تصمیمی شتابزده و کارشناسی نشده برنامه ای بدن بیرون به نام شاد ، غافل از اینکه خیلی از خانواده ها اصلا گوشی هوشمند ندارن یا خیلی از مناطق اصلا اینترنت درست درمونی ندارن .همین اجبار دانش آموزان به نصب برنامه شاد ،
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اجباری مدارس ، معلمان سعی کردن با آموزش از طریق فضای مجازی تا حدودی جلوی زیان حاصل از تعطیلی مدارس رو بگیرن ،  (که البته کاش معلمان این کار رو نمیکردن)چون همین امر باعث شد که مسئولین وزارت جو زده بشن و با تصمیمی شتابزده و کارشناسی نشده برنامه ای بدن بیرون به نام شاد ، غافل از اینکه خیلی از خانواده ها اصلا گوشی هوشمند ندارن یا خیلی از مناطق اصلا اینترنت درست درمونی ندارن .همین اجبار دانش آموزان به نصب برنامه شاد ،
 باران می بارد. هوا سرد است . تقویم را نگاه می کنم . می گوید بهار است. اما خبر برف و باران از هر گوشه و کنار می رسد. نبردی در میان طبیعت .
 تقویم را دوباره ورق می زنم درهیچ تقویمی مناسبتی از تولد و حضور ویروسی منحوس ذکر نشده است. اما این رویداد با قدرت تمام خودش را در تقویم تمام کشورهای جهان گنجانده است. شاید سال ها بگذرد و ما به بچه های مان بگوییم که عید هزاروسیصد و نود ونه ، ما به دید و بازدید اقوام نرفتیم ، مسافرت نرفتیم و روز طبیعت و سیزده بدر ند
«نیایش پرندگان»: منبع

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ یُسَبِّحُ لَهُ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالطَّیْرُ صَافَّاتٍ کُلٌّ قَدْ عَلِمَ صَلَاتَهُ وَتَسْبِیحَهُ وَاللَّهُ عَلِیمٌ بِمَا یَفْعَلُونَ.

ترجمه‌ی انصاریان: آیا ندانسته‌ای که هرکه در آسمان‌ها و زمین است و پرندگان بال‌گشوده، خدا را تسبیح می‌گویند؟ به‌یقین هریک نماز و تسبیح خود را می‌داند؛ و خدا به آنچه انجام می‌دهند داناست.
(آیه‌ی 41 سوره‌ی نور)
توقیف خودرو از طریق اجرای ثبت 
یکی از شیوه های احقاق حق افراد در کنار پیگیری های قضایی، مطالبه ی اجرای تعهد افراد از سوی اداره ثبت اسناد و املاک است که به عنوان اجرای ثبت شناخته می شود. این شیوه از مطالبه و پیگیری تنها مختص اسنادی هستند که توسط این نهاد تنظیم و صادر شده باشد و محدودیت های قانونی ویژه ی خود را دارد.  
در پیگیری های از راه اجرای ثبت تنها می توان اجرای تعهداتی را مطالبه نمود که به موجب سند رسمی ایجاد شده اند و افراد به موجب سند رس
جعبه لایتنر از بهترین روش های یادگیری مطالب
هست. با این جعبه خیلی از مطالب رو (چه درسی چه غیردرسی) ملکه ذهنتون کنید. این
شیوه توسط سباستین لایتنر ایجاد شد. (اونطور که تو ویکی پدیا نوشته بود) هیچ وقت
اولین باری که طریقه استفاده از جعبه لایتنر رو یاد گرفتم یادم نمیره. چند سال قبل
پشتیبانم در قلمچی روش کارکردش رو توضیح داد و از اون زمون تا حالا (تقریبا 5 سال)
کلی لغت انگلیسی و اسپانیایی یاد گرفتم. البته این جعبه فقط برای یادگیری لغت نیست
بلکه میشه ت
استاد بهجت پور در آیه اول سوره توحید یعنی «قل هو الله احد» برخلاف سایر مفسرین، هو را ضمیر شأن ندانسته اند و با توجه به ارتباط سوره توحید با سوره کافرون، آن را اشاره به معبود مستفاده از آیات سوره کافرون می دانند.
با هم تفسیر آیه اول سوره توحید در ویراست جدید تفسیر همگام با وحی را می خوانیم:
خدای متعال در آغاز سوره، با تعبیر «قُل» حضرت محمد… را مأمور اعلام وحدت ذات و صفات خدای متعال می‎کند؛ همچنانکه در سوره‌ی کافرون با همین تعبیر «قُل»، ایشان
تو ما را آفریده و به ما جان داده و از روح خویشتن در ما دمیده ای، آن گونه که همیشه داخل اعماق وجودمان درون را حس کنیم و دانسته و ندانسته، قلب هایمان همیشه به سمت در بگردد. با این همه،   ما را افسون شده نکرده ای و هر روز صدایمان می کنی تا به سمت داخل بیاییم. سالی یک کود ما را به میهمانی خاص ات فرامی خوانی؛ میهمانی ای که یک ماه طول می کشد و همه را بی هیچ قید و شرطی به آن جلب می کنی. می دانم که تو ما را خودی داشته ای و شناخت داری. سوا مگر با دوست داشتن می
آنچه در آیین یکتاپرستی ارزشمند است
شناخت درستی هاست. دانایی برهان برای حقیقت نیست بلکه ابزاری نیازین برای شناخت حقیقت است.
به دست آوردن دانش با تولید علم
متفاوت است. فرزانگان، علم را از آفریننده‌ی دانایی می‌دانند از این رو برای به
دست آوردنش مجاهدت می‌کنند؛ چون بهره‌ای از آن به دستشان رسید آن را به کار می‌گیرند
و دیگران را از آن بهره‌مند می‌سازند. ولی سفیهان انسان را خاستگاه دانش می‌دانند؛
همین باور سدّ دستیابی به حقیقت می‌شود و دست‌
آنچه در آیین یکتاپرستی ارزشمند است
شناخت درستی هاست. دانایی برهان برای حقیقت نیست بلکه ابزاری نیازین برای شناخت حقیقت است.
به دست آوردن دانش با ایجاد دانش
متفاوت است. فرزانگان، علم را از آفریننده‌ی دانایی می‌دانند از این رو برای به
دست آوردنش مجاهدت می‌کنند؛ چون بهره‌ای از آن به دستشان رسید آن را به کار می‌گیرند
و دیگران را از آن بهره‌مند می‌سازند. ولی سفیهان انسان را خاستگاه دانش می‌دانند؛
همین باور سدّ دستیابی به حقیقت می‌شود و دست
سرکار خانم طاهری که در بین نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بابل حضور دارد بانوی فعال و افتخارآفرینی است که از دوره جوانی و در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب تا کنون همواره در صف نخست مبارزه و جهاد فرهنگی و فکری خوش درخشیده است.
او در اوج فعالیت گروهک تحریک شده معاندان در منطقه ترکمن صحرا با حضور جسورانه در این خطه و تشکیل جبهه گفتمانی انقلاب اسلامی با همراهی و وحدت دشمن شکن بانوان شیعه و سنی به دفاع از حریم اندیشه ه

امروز یک ساله شدم و پاکه پاک .
خدایا مرسی و شکرت بخاطر اینکه کمکم کردی که تو راه توبه قدم بردارم و تا یکسالگی و ایشالا
تا آخر عمرم با لطف خودت راهم رو ادامه بدم.

دم ظهر خیلی حرف زدم ولی پستم پرید .
ولی در اینجا جا داره از دوستان عزیزی که منو ندانسته تو این راه توبه ام همراهیم کردند نام ببرم و ازشون تشکر کنم.
دوستانی که تو این سال همراه من بودند و با دوستی و رفاقتشون منو تو راه توبه ام 
(اونام نمیدونن خطایم چی بوده و هیچوقت هم متوجه نخواهند شد
امشب باز برای ندانسته های عشق تواَم فال می‌گیرم
و باز نقش قشنگ تو و اسم عزیزت، تهِ فنجان من است
 چه خیال خوشیست باور اتفاق تمام فالهایم
تو مال من می‌شوی و امسال سال من است
شعر اززهرا زهادت‌پور
گلبرگ را ز سنبل مشکین نقاب کن
یعنی که رخ بپوش و جهانی خراب کن
بفشان عرق ز چهره و اطراف باغ را
چون شیشه‌های دیده ما پرگلاب کن
ایام گل چو عمر به رفتن شتاب کرد
ساقی به دور باده گلگون شتاب کن
بگشا به شیوه نرگس پرخواب مست را
و از رشک چشم نرگس رعنا به خواب کن
ب
روشن‌فکر کیست؟ اویی ست که تکست مناسب را به کانتکست مناسبش ارائه دهد.
روشن‌فکر ایرانی بر چه اساس باید عمل کند؟ هویت کلید اصلی‌ست. او باید پیام‌آور تفکری باشد که هم ایرانیت را در بر گیرد و هم اسلامیت. یک ایرانی، هم ایرانی ست و هم مسلمان. او یک ایرانی مسلمان یا یک مسلمان ایرانی ست و اینجا که حیات فرهنگی یک کشور در خطر است، بازی با کلمات صرفا کاسه کلک بازی رسانه‌ای ست برای انحراف اذهان[مثلا یک دولتی با وعده‌ی مذاکره و گفت‌وگو بیاید، از مرگ بر
روشن‌فکر کیست؟ اویی ست که تکست مناسب را به کانتکست مناسبش ارائه دهد.
روشن‌فکر ایرانی بر چه اساس باید عمل کند؟ هویت کلید اصلی‌ست. او باید پیام‌آور تفکری باشد که هم ایرانیت را در بر گیرد و هم اسلامیت. یک ایرانی، هم ایرانی ست و هم مسلمان. او یک ایرانی مسلمان یا یک مسلمان ایرانی ست و اینجا که حیات فرهنگی یک کشور در خطر است، بازی با کلمات صرفا کاسه کلک بازی رسانه‌ای ست برای انحراف اذهان[مثلا یک دولتی با وعده‌ی مذاکره و گفت‌وگو بیاید، از مرگ بر
سلام ای یار هیچوقت ندانسته من
برایت اینجا مینویسم چون احتمالا نمیخوانی و حتی اگر بخوانی نمیدانی که برای تو نوشته ام و نمینویسم برای تو یا برای وبلاگ یا برای مخاطبانش که برای دل مینویسم و چه خوشتان بیاید چه خوشتان نیاید حرف دل باید زده بشود.

تا انجایی که من یادم می امد میگفتند پسر باید حیا داشته باشد( البته برای دختر هم می گفتند ولی من دختر نبودم که به من بگویند ولی قول خواهم داد در دنیای بعدی اگر خدا قسمت کرد و ماده ای شدم از اون قضیه هم برای
سلام
_ خیلی شنیده بودم که هر چی بیشتر بدونی، به ندانسته هات بیشتر آگاه میشی...  چقدر مطلب هست که می خوام بدونم.... و چقدر وقت و همت که ندارم!

_ عبدالله بن جعفر، محمد بن حنفیه، مردم مدینه!!! اصلا بگو بنی هاشم! چقدر معماهای سخت و پیچیده داریم. یک ربیعِ حاجب کافیست که بفهمی مرز بین حق و باطل مثل یک مو باریکه!
یادم باشه ازشون بپرسم...

_ تازگی فهمیدم که دانستن هم ظرفیت می خواد. یعنی می دونستم اما اینجور بهش باور نداشتم. خیلی شدید و سخت اینو فهمیدم. وقتی بین
در قرآن در سوره توبه، آیه ۳۰ نام حضرت عزیر (ع)  یک بار آمده است. برخی روایات عزیر را احیا کننده تورات فراموش شده معرفی کرده‌اند.
داستان زندگی حضرت عزیر علیه السلامیکی از پیامبران بنی اسرائیل، عزیر (به عربی:عُزَیر) نام داشت. نَسَبش به بنیامین فرزند حضرت یعقوب(ع) می رسد. عزیر شخصیتی است که در قرآن، در آیه ۳۰ سوره توبه ذکر شده است، که گفته می شود او به وسیله یهودیان بعنوان « پسرِ خدا» مورد تقدیس قرار گرفته است. حضرت عزیر به امر خدا در سن جوانی از دن
در قرآن در سوره توبه، آیه ۳۰ نام حضرت عزیر (ع)  یک بار آمده است. برخی روایات عزیر را احیا کننده تورات فراموش شده معرفی کرده‌اند.
داستان زندگی حضرت عزیر علیه السلامیکی از پیامبران بنی اسرائیل، عزیر (به عربی:عُزَیر) نام داشت. نَسَبش به بنیامین فرزند حضرت یعقوب(ع) می رسد. عزیر شخصیتی است که در قرآن، در آیه ۳۰ سوره توبه ذکر شده است، که گفته می شود او به وسیله یهودیان بعنوان « پسرِ خدا» مورد تقدیس قرار گرفته است. حضرت عزیر به امر خدا در سن جوانی از دن
به همه‌ی لحظه‌های زندگی‌ام فکر می‌کنم که احساس کرده‌ام تنهای تنهایم. و بدحال و پریشان بوده‌ام.به همه‌ی چیزهایی فکر می‌کنم که برای گذر از پریشانی‌ها و سرگشتگی‌ها خودم را به آن‌ها سرگرم کرده بودم. فیلم‌ها و آهنگ‌ها و فکرها و مسخره‌بازی‌ها و هر چیز دیگر.اما هر بار به این فکر می‌کردم که به چه راهی بروم که از این حال پریشان، برای همیشه خلاص شوم؟
به دنبال یک درمان قطعی و همیشگی بودم. دنبال یک راه تماما درست. دنبال یک نفر که بدانم حرفش برای
اگر نسل ما کنار خودش روی نیمکتهای زهواردررفته مدارس دولتی #فرزندان_مسئولین حکومتی را نمیدید و به خاطر این ندیدن بیگانگی اش با حکومت تشدید میشد، نسل کنونی – در پرتو رشد قارچ گونه مدارس غیرانتفاعی مثلا انقلابی (!) - نه تنها فرزندان حاکمان را کنار خود نمی بیند که حتی فرزندان بدنه اجتماعی حامی نظام را هم کنار خود نمی بیند! 
این نسل به شکل عینی و وجودی خود را طبقه ای یکسره متفاوت از حاکمان و حامیانش می بیند. لذا در فرایندی طبیعی اگر ضدانقلاب نشود
مردان نیاز دارند همسرشان به اونها نشان بده که به قدرت اونها برای رسیدن به خواسته هاش نیاز دارد.
آقایون وقتی حس میکنند همسر شون به اونها نیاز نداره احساس ضعف می‌کنند!!!!
آقایون عاشق زنی هستند که به آنها قدرت بده و یا به. قولی اونها را تحسین کند
مردان از زنان می‌خواهند که به آنهااحساس قدرتمند بودن بدهند.
مردان دوست دارند درنظر همسرشان مهمترین شخص مورد علاقه او باشند.
مردان چون اقتدارطلب هستند از تحسین شدن بسیار لذت می‌برند.
در رفتار کردار خود
هُوَ الَّذِی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتَابَ مِنْهُ آیَاتٌ مُحْکَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ ۖ ...آیات متشابه آنهایی است که مراد خدا از آنها روشن و قطعی نیست و تمیز داده نمی شود ...اگر متشابهات نبود قرآن پیوسته تازه بودن خود را از دست می داد مثلا اگر شخصی داستان جنگ چالدران را که میان قواء شاه اسماعیل صفوی و سلطان سلیم عثمانی اتفاق افتاد بخواند دفعه اول کاملا شیرین و دلچسب خواهد بود , دفعه دوم کمتر از دفعه اول و در دفع
عارف ۱۲
ساله

بسم الله الرحمن الرحیم
این کتاب در مورد یک
شهید دوازده ساله است که نسبت به سنش از میزان فهم و آگاهی بسیاری بر خوردار بود.

در کتاب بعضی از
خاطرات شهید رضا پناهی است که در دوازده سالگی شهید شده است. به نظر من میزان فهم
و آگاهی او به اندازه یک مرد چهل یا پنجاه ساله و یا حتی بیشتر است که سرد و گرم
زندگی را چشیده و تجربه به دست آورده.

به گفته مادر او، او
عاشق خدا و اهل بیت بود و به نظر من، او این را با خونش ثابت کرد و در راه اسلام
شهید شد.

ش
عارف ۱۲
ساله
بسم الله الرحمن الرحیم
این کتاب در مورد یک
شهید دوازده ساله است که نسبت به سنش از میزان فهم و آگاهی بسیاری بر خوردار بود.
در کتاب بعضی از
خاطرات شهید رضا پناهی است که در دوازده سالگی شهید شده است. به نظر من میزان فهم
و آگاهی او به اندازه یک مرد چهل یا پنجاه ساله و یا حتی بیشتر است که سرد و گرم
زندگی را چشیده و تجربه به دست آورده.
به گفته مادر او، او
عاشق خدا و اهل بیت بود و به نظر من، او این را با خونش ثابت کرد و در راه اسلام
شهید شد.
شهی
چند روز مانده به نوروز امسال رضا خندان همسر نسیرین ستوده اعلام نمود که نسرین ستوده به ۳۴زندان محکوم شد،شب همان روز در مصاحبه به دویچوله اعلام نمود که همسرش به ۳۸سال زندان محکوم شده است،فردای آن روز در مصاحبه با رادیو فردا ۱۰ سال و پس فردای آن روز در صاحبه با بی بی سی اعلام کرد ۱۲سال و در مصاحبه های بعدی به ۲۹ سال اشاره فرمودند،علاوه بر این رضا خندان هیچ مدرکی دال بر ادعاهای خود ارائه نداد.
در حالی که حکم بدوی که بدون شک خواهد شکست ۷ سال بود،که
کاهش اضطراب

براساس پژوهش های صورت گرفته اعتقادات مذهبی به عنوان
عاملی برای مقابله با استرس و کاهش اضطراب معرفی شده است ، این امر به ویژه در
بیمارانی که شرایط سختی را تجربه می کنند از اهمیت بیشتری بر خوردار است ، از این
رو گروهی از پزشکان در دنیا در کنار درمان های متداول پزشکی از این موضوع نیز در
روند درمان بیماران استفاده می کنند.
به نظر می رسد توجّه به چگونگی تاثیر این موضوع ، کمک
بیشتری به بهره بردن از این مقوله داشته باشد ، در این راستا ن
یکی از تیغه های چرخ دنده هستم و تغییر شکل دادم به طوری که شبیه دیگران نیستم یک پالس در این چرخه ایجاد کرده ام روزانه های ما گذشته ای ، تزریق شده است هیچ چیز وجود ندارد یعنی آن کلمه پنهانی که اگر نوشته شود ، وجود پیدا میکند .
به من توجه کنید که دیر یا زود من را خارج میکنند یا تعمیر ولی : یک سیاره بدون زندگی یعنی چه لطفی ؟
اشکم را با ناخن شکافتم ، جوانه ی جوان رویای پرواز معتبر ، برای با سلابت شدن دارد ، باز آمدم ولی این بار با آ کلاه دار و کلاهی سرم
یکی از تیغه های چرخ دنده هستم و تغییر شکل دادم به طوری که شبیه دیگران نیستم یک پالس در این چرخه ایجاد کرده ام روزانه های ما گذشته ای ، تزریق شده است هیچ چیز وجود ندارد یعنی آن کلمه پنهانی که اگر نوشته شود ، وجود پیدا میکند .
به من توجه کنید که دیر یا زود من را خارج میکنند یا تعمیر ولی : یک سیاره بدون زندگی یعنی چه لطفی ؟
اشکم را با ناخن شکافتم ، جوانه ی جوان رویای پرواز معتبر ، برای با سلابت شدن دارد ، باز آمدم ولی این بار با آ کلاه دار و کلاهی سرم
وقتی گفته می‌شود «خودتان باشید» به این معنی‌ است که مطابق ویژگی‌های شخصیتی و باورهای خودتان رفتار کنید. اگر شناخت درست و علاقه‌ی کافی نسبت به خودتان داشته باشید، اوریجینال بودن اصلا کار سختی نیست. همان‌طور که اگر خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید فرد دیگری را دوست داشته باشید، اگر با خودتان صادق و روراست نباشید هم نمی‌توانید با دیگران روراست باشید.
با جرئت و شهامت خودتان را همان‌طور که هستید بپذیرید و اجازه ندهید شخصیتتان مطابق

نقد رمان شب ممکن : رمانی که سرگردان و افسرده ات می کند.

نقد رمان شب ممکن نوشته ی محمد حسن شهسواریشب خیلی خوب است. شب ها همه خوبند چون خاصیت پوشانندگی دارند.تمام آنچه که خورشید قادر است با پشتوانه نورش به رسوایی بکشد، شب می تواند با خاصیت ذاتی اش در خود فرو ببرد و تو تنها تاریکی مطلق را ببینی.البته که ممکن است کسی بعدها آن چه که در شب پنهان شده بود را با قلمش هوار بکشد و نمایان سازد.
و “شب ممکن” دانسته یا ندانسته می خواسته چه چیز را فریاد بز
عدالت خواهی (۲)
عدالت در حوزه های مختلف ابعادی همچون عدالت اقتصادی، عدالت سیاسی، عدالت فرهنگی و اجتماعی و امنیتی و ... دارد. این ابعاد بر هم تاثیرگذارند و اجرای آنها، الزامات خود را می طلبد. به نظر می رسد که امنیت، پیش شرط لازم برای اجرای عدالت می باشد و سیستم و نظام بدون امنیت قابلیت اجرای عدالت را ندارد.
برای عملیاتی شدن عدالت لازم است بسترهای اولیه شکل گیرد. تشکیل یک نظام یکپارچه و تصویب قوانین نشات گرفته از دستورات اسلامی و اجرای این قوانی
یُخَادِعُونَ اللَّـهَ وَالَّذِینَ آمَنُوا وَمَا یَخْدَعُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا یَشْعُرُونَ البقرة: ٩

وَإِذَا رَأَیْتَهُمْ تُعْجِبُکَ أَجْسَامُهُمْ ۖ وَإِن یَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ ۖ کَأَنَّهُمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَةٌ ۖ یَحْسَبُونَ کُلَّ صَیْحَةٍ عَلَیْهِمْ ۚ هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ ۚ قَاتَلَهُمُ اللَّـهُ ۖ أَنَّىٰ یُؤْفَکُونَ المنافقون: ٤

فصل چهارم [در بیان آنکه رغبت به دنیا موجب احتجاب از حق است‌]
در مورد علّت مخفی ماندن
قبر شریف حضرت فاطمهء زهرا سلام الله علیها گفته شده که چون ایشان بعد از ارتحال
پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و در جریان دفاع از حقّ پایمال شدهء
امیرالمؤمنین(س) مظلوم واقع شدند،وصیّت فرمودند که به صورت مخفیانه دفن شوند و
احدی از مضجع شریف ایشان آگاهی پیدا نکند و این مسئله،علامتی باشد برای آیندگان تا
از عمق مظلومیّت ایشان و حقّ پایمال شدهء علی(ع)باخبر شوند...

حتّی در احادیث وارده،این
مطلب ذکر شده که هرکس می خواهد زهر
دانش
از زمان پیدایش کلی دانش تاکنون تعاریف گوناگونی برای این مفهوم ارایه شده که هر یک ابعادی از موضوع را نمایش می دهد. دامنه­ی تعاریف ارایه شده درباره دانش از کاربردی تا مفهومی و فلسفی و از نظر هدف، از محدود تا گسترده را شامل می شود . برخی تعاریف مربوط به دانش به شرح زیر است:
دانش سازمانی به اطلاعات پردازش شده از جریان های عادی و مراحلی که قابلیت اقدام دارند و نیز دانش به دست آمده ی سیستم های سازمانی، مراحل، تولیدات، قوانین و فرهنگ اطلاق می شو
بسم الله الرحمن الرحیم
از وقتی پیامک امیر رو روی گوشیم دیدم، خشکم زد. سریع نت رو روشن کردم و دیدم بله، شده آنچه نباید می شده و سردار رفته. اندوهی حاکم شد بر خونه که همه تجربه کردیم. الان اینا رو نمی خوام بگم.
همسفر گفت به خاطر من یه چیزی از سردار بنویس. تا اومدم بنویسم آمریکا موشک بارون شد و در شادی فراوانی رفتیم. و پشت بندش هواپیمایی سقوط کردن و ... آه از غمی که تازه شود با غمی دگر. و بعد از 3 روز هم که اطلاعیه ی سپاه و ... . اما الان اینا رو نمی خوام بگ
دفتر وکالت در کرج

گاهی اوقات پیش می آید که به دنبال اطلاعاتی گشته ایم اما نتوانسته ایم چیزی را بیابیم. علت را اگر جویا شویم شاید این باشد که ما ندانسته و یا ناخواسته به دنبال چیزی در جای نادرست آن بوده ایم. بطور مثال برای جستجوی وکیل در کرج باید در یک دفتر وکالت در کرج به بررسی و جستجو و پرسش درباره وکیل آن باشیم. به طور حتمی و قطعا نتیجه بهتری خواهیم یافت.

بطور مثال اگر به دنبال یک وکیل خانوادگی باشیم به هر دفتر وکالت در کرج سر میزنیم یا تما
اهمیت
هر فردی به اعتبار علاقه و سلیقه ای که دارد ، چیزی برای او ارزشمند و با اهمیت است ، مثلاً برای بعضی کارشان اهمیت دارد و برای برخی اموال و دارایی آنان و برای برخی اعضای خانواده ی او  دارای اهمیت می باشد ، تا اینجا ، موضوع مورد نظر ، یک امر فردی و خصوصی است و اراده و خواست افراد در آن دخیل می باشد ، ولی همواره اموری می باشند که از دایره ی خواست فردی خارج بوده  و فرد چاره ای جز ، همراهی و تبعیت از خواست اجتماعی ندارد .
قوانین عمومی از جمله ی امو
نظریه ی ملاصدرا را که صائب است می خوانم، می فهمم، نقد می کنم، به نقد خودم نقد وارد می کنم و نظریات محکم تری بنا می کنم چه در منطق چه در فلسفه. و این در صورتی است که تنها دو ماه است که جدی شروع کرده ام. اساتید گذشته ام که ارتباطشان را حفظ کرده اند نوید ثمردهی عظیم می دهند و من از خودم می پرسم که چه؟
به ادبیاتِ خشک می رسم، ایراداتی به یک تعریف وارد می شود، ذهنم منتقل به جواب می شود سپس مدرس سیر جواب را که چند قرن طول کشیده به جواب حاضر برسد نقل می کند
«وحشی بافقی»

دوستان شرح پریشانی من گوش کنید
داستان غم پنهانی من گوش کنید

قصه بی سر و سامانی من گوش کنید
گفت وگوی من و حیرانی من گوش کنید

شرح این آتش جان سوز نگفتن تا کی
سوختم سوختم این راز نهفتن تا کی

روزگاری من و دل ساکن کویی بودیم
ساکن کوی بت عربده‌جویی بودیم

عقل و دین باخته، دیوانهٔ رویی بودیم
بستهٔ سلسلهٔ سلسله مویی بودیم

کس در آن سلسله غیر از من و دل بند نبود
یک گرفتار از این جمله که هستند نبود

نرگس غمزه زنش این همه بیمار نداشت
سنبل پر
دوستان شرح پریشانی من گوش کنید
داستان غم پنهانی من گوش کنید
قصه بی سر و سامانی من گوش کنید
گفت وگوی من و حیرانی من گوش کنید
شرح این آتش جان سوز نگفتن تا کی؟
سوختم سوختم این راز نهفتن تا کی؟
روزگاری من و دل ساکن کویی بودیم
ساکن کوی بت عربده‌جویی بودیم
عقل و دین باخته، دیوانه ی رویی بودیم
بسته ی سلسله ی سلسله مویی بودیم
کس در آن سلسله غیر از من و دل بند نبود
یک گرفتار از این جمله که هستند نبود
نرگس غمزه زنش این همه بیمار نداشت
سنبل پرشکنش هیچ گرفت
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در نخستین روز از سال ۱۳۹۸ در حرم مطهر رضوی با اشاره به اظهار نظرهای مقام‌های آمریکا درباره ملت ایران، آن را نوعی جنگ روانی دانستند و فرمودند: «درباره‌ی مسائل مربوط به سال جاری، انسان میبیند که بعضی از گویندگان یا نویسندگان یا صاحب‌نظران یا اظهار‌نظر‌کنندگان درباره‌ی سال ۹۸ اظهار نظر کرده‌اند که این سال، سال تهدیدها است. بنده مطلقاً این را قبول ندارم؛ من معتقدم سال ۱۳۹۸ به توفیق الهی سال فرص
قرار نیست صحنه ی درخشانی از پیشرفت روشن شود. همین که نوشتن ات نوری می
اندازد روی ندانسته ها و نفهمیده ها و همانها که خودت فکر می کنی میدانی کافی ست.
همین که وقتی نمیدانی قید و فعل و صفت و ارکان جمله کجاست و تو اصلا نمیفهمی چه می
نویسی یعنی تو را روشن کرده. یعنی فهمیده ایی چیزی بلد نیستی. این روشن گری ها از
آن روشن گری ها نیست! این از آنهاست که نور می اندازد گوشه های زشت و چرک و
پراکنده ی ذهنت. با نوشتن پیدایشان میکنی فقط نباید از دیدنشان بترسی. این
عنوان دور و درازی برای این یادداشت نوشتم تا آن چه در ذهنم هست را خلاصه تر در چند کلمه بیاورم. خلاصه نه برای اینکه از دست خواندن کلّ متن خلاص شوید! تا دستگیرتان شود که درباره چه می خواهم بگویم. اینکه هنر چه چیزهای را در برابر ذهن ما پهن می کند جای حرف بیش از این دارد و با چند یادداشت، قابل گفتن نیست. اما این یادداشت شاید یک نقطه ی سر خط برای شروع است، برای پیمودن فهم یک بعد از هنر.
هنر در هر زمینه و با ابزاری باید «راه گشا » شود و باشد. این راه گشا بو
متانول تقلبى تست جامعه الکل خوار!@lawmed▪️تا وقتی انکار حاکم باشد افکار سالم نخواهد بود!اینکه همه مردم ما مذهبی هستند پس مردم ما مشروب نمیخورند از پایه یک تصور غلط است.از آن غلط‌تر اینکه فکر کنیم افراد با رفتار مذهبی مشروب نمیخورند.یک جایی از تاریخ  فیلمفارسى باید زندگی دوگانه ایرانی را باور کنیم.زندگی با دو ویندوز با دو سیستم عامل که در ایران نهادینه شده است.فرضهای بدیهی غلط همانطور که عروسی و جشنهای ایرانی را انکار میکند، مصرف الکل در جام
بسمه تعالی
سوال اساسی این است که هدف آقای ظریف از ارسال کدهای دروغ  به مردم ایران و دشمنان جمهوری اسلامی چیست؟
سخنانی از جمله:
1- در خصوص قدرت موشکی آمریکا و ناتوانی ایران در مواجهه با آمریکا در جمع دانشجویان
2-در جمع سناتورهای آمریکایی
3- در خصوص پولشویی در ایران
4-...
5- و آخرین مورد از سخنان ظریف می توان به سخنان وی در مصاحبه با روزنامه اشپیگل اشاره کرد:«آقای دکتر ظریف  در پاسخ به این سؤال خبرنگار روزنامه اشپیگل که «آیا احتمال مذاکره با آمریکا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها